Kutsevalikuõppe projekt
Projekt „Teko kutsevaliku õpe“
Kutsevaliku õpe on tasemeõpe, millega omandatakse kutsehariduse teise kvalifikatsioonitaseme õpiväljundid ning valmisolek õpingute jätkamiseks või tööturule siirdumiseks. Kutsevaliku õpe kuulub isikuarengu õppekavarühma ning üldõppekavade õppevaldkonda. Õppe maht on üldjuhul 30 EKAP, erandjuhul erivajadusega õppijale 60 EKAP.
Käesoleva projekti tegevused on suunatud haridusliku erivajadusega õppijatele.
Projektil on 2 eesmärki:
- Arendada kutsevaliku õpe õppijakesksemaks ja tulevikuvalikuid toetavamaks
- Kutsevaliku õppe muutmine tavaliseks õpitee osaks läbi teavitustöö.
Projekti tegevused eesmärkide saavutamiseks sisaldavad läbivalt õppija sotsiaalsete- ja õpioskuste kujunemise toetamist läbi nõustamiste (õpi-, karjääri-, vajadusel eripedagoogiline-, sotsiaal- ja psühholoogiline nõustamine). Lisaks sellele loome koolis võrgustiku kooli töötajatest, kes on valmis toetama ja nõustama õpilasi kutsevaliku protsessis sh ka laiemale õpilaskonnale kui pelgalt kutsevaliku õppijatele. Projekti läbiviimise ajal on plaanis aktiivselt tegeleda kutsevaliku õppe tutvustamisega üldhariduskoolides ja erinevates asutustes ning organisatsioonides.
Projekti periood on veebruar 2021 – august 2023.
Projekti koordinaator ja rühmajuhataja Kai Rannastu
Kutsevalikuaasta õpet finantseeritakse Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra perioodi 2014–2021 finantsmehhanismide programmi „Kohalik areng ja vaesuse vähendamine“ projekti “Teko kutsevaliku õpe” raames.