SEKAM

Teko õpilasteater SEKAM on tegutsenud 2008. aastast saadik ja igal aastal tegutseb teatris umbes 20 liiget. Alati on oodatud uued tulijad, eelnev näitlemis või lavastamiskogemus pole vajalik. Aastas antakse koolis kolm lühemat-10-15 minutit kestvat etendust – Kodanikupäeval novembri lõpus, Jõulude ajal ja Leinapäeval, mille temaatika ja tegelased saavad noored ise välja pakkuda.

Iganädalased proovid toimuvad alates oktoobri keskpaigast 11.30-11.50 aulas või A106, kus osaletakse vastavalt oma tunniplaanile, vahetult enne etendusi on proovid ka peale tunde. Proove juhendavad õpetaja Annely Kallo ja / või trupivanem Kristina Velba. Lood kirjutab valmis ja toob lavale juhendaja Annely Kallo, õppurid on alati oodatud kätt proovima ka valgus ja heliefetide ja muude lavataguste töödega.

Igal aastal tuuakse lavale ka üks pikk lugu – 40-50 min, millega käiakse võistlemas festivalidel Kanutiaia Kann ja Kooliteatrite festival. Oleme saanud nii meespeaosa, meeskõrval osa kui naisnäitleja eripreemia, lisaks ka parima orginaalteksti preemia. Pika etenduse temaatika ning ajastu pakuvad välja trupiliikmed, etendus kantakse ette ka märtsi lõpul toimuval Kultuuriõhtul koolis.

Kevadel 2018 tähistab Teko õpilastetaer SEKAM oma kümnenda Leinapäeva etendusega oma esimest juubelit. Kõik huvilised on oodatud endast teada andma Annely Kallole või E, K ja R läbi astuma kabinetist A106.