Oskuste Öö 📌

Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus sündmus on möödas

Oskuste Öö 📌

17. okt. 2019 kell 15:0018:30

oskuste öö

17. oktoobril toimub Euroopa kutseoskuste nädala raames Eestis suur kutsekoolide ülene Oskuste Öö. Neljandat aastat toimuva Euroopa Komisjoni aktsiooniga on ühinenud Eesti kutsekoolid, kes korraldavad erinevaid oskusõpet tutvustavaid sündmusi. Tallinna Teeninduskoolis on avatud mitmed põnevad töötoad ning toimub oskustega seotud tegevusi.

  • 15:00 – 16:00 kogunevad ümarlauale valikainete läbiviimisest Tallinna Teeninduskooli ja üldhariduskoolide esindajad. Tallinna Teeninduskool on koos mitmete Tallinna ja Harjumaa koolidega korraldanud teemapäevi, erialade tutvustusi, praktilisi tunde, eelkutseõpet jms; viimastel aastatel on üldhariduskoolid huvi tundnud valikainete korraldamise vastu Tekos. 17. oktoobril toimuval ümarlaual tutvustavad oma kogemust ja võimalusi valikaine läbiviimises Lasnamäe Gümnaasiumi ja Tallinna Teeninduskooli esindajad.
  • 15:00-16:00 Tööleping versus käsundusleping – milline töösuhte vorm valida? Tallinna Teeninduskooli õigusõpetaja Kaia Laansoo lahkab kaasuste varal, millist töösuhet valida. Töösuhte kokku leppimiseks võib kasutada vastavalt tehtava töö iseloomule ja osaliste eelistusele erinevaid lepingu vorme. Tänapäeval, mil vabamad töösuhted ja mitme tööandja juures töötamine on muutunud igapäevaseks, polegi tavaline tööleping alati parim lahendus.
  • 16:00 Pulgakookide valmistamine / 1. töötuba. Pulgakoogid on imelihtsalt valmistatavad iga pidulauda kaunistavad magusad hitid, mille valmistamisega saavad suuepäraselt hakkama ka lapsed. Tallinna Teeninduskooli teise kursuse pagar-kondiitri õpilased on lahkesti nõus pulgakookide valmistamise magusaid saladusi jagama kõigiga.
  • 17:00-18:30 Kundalini jooga kui tööpotentsiaali avaja. Joogide poolt aastatuhandete vältel välja töötatud kundalini jooga tehnoloogia on pärit Indiast. Kõik joogaliigid on väga head, küsimus on selles, milline joogaliikidest just sulle kõige paremini sobib. Joogi Bhajan on öelnud, et erinevad joogaliigid on nagu teemandi erinevad tahud. Kundalini jooga on teemant ise, sest ta ühendab endas kõikide teiste joogaliikide erinevad küljed. Kundalini jooga on intensiivsem ja dünaamilisem, hõlmates endasse füüsilisi harjutusi (kriyad), hingamistehnikat (pranayama), kehaasendeid (asanad), kätehoiakuid (mudrad), loitsimist (mantrad), lõdvestusi ja meditatsioone. Kundalini jooga õpetab tundma oma keha tundma – tekib suurem teadlikkus kehas toimuvatest protsessidest. Õpid neid protsesse kontrollima ja parimal moel kasutama. Nii  paraneb üldine tervislik seisund,  immuun- ja närvisüsteemi tugevduvad. Joogatunni viib läbi Tiina Pappel.
  • 17:30 Pulgakookide valmistamine / 2. töötuba. Pulgakoogid on imelihtsalt valmistatavad iga pidulauda kaunistavad magusad hitid, mille valmistamisega saavad suuepäraselt hakkama ka lapsed. Tallinna Teeninduskooli teise kursuse pagar-kondiitri õpilased on lahkesti nõus pulgakookide valmistamise magusaid saladusi jagama kõigiga.
  • 17:30 -18:30 Speek Up! Inglise keele B2 taseme maailmakohvik. Kaia Laansoo kutsub: If you are a business owner, entrepreneur, corporate leader, someone who is interested in, and care about, the spoken word, this event is for you!
  • 16:00-17:00 infootsing uurimis- ja lõputööde kirjutamiseks. Oktoober ja Oskuste Öö on parim aeg alustamaks diplomi- või teiste kooli lõpetamisel nõutavate kirjalike uurimistööde jaoks materjali otsimisega. Kas kasutada VIkipeediat või on EBSCO kõige õigem koht väljakaevamiste alustamiseks? Ülevaate annab Tallinna Teeninduskooli raamatukogu juhataja Merike Vilgo.
  • 16:00-17:00 silmatorkava CV koostamine. Kuidas luua tööpakkujale meelde jääv elulookirjeldus? CV korrastamisel ulatab abikäe Anu Uusmaa.
  • 17:30-18:30 Vibulaskmise maailmameistri esimene treening. 2020. aasta on Eesti vibumaastikul märgiline – augustis toimub Jõulumäel maastikulaskmise MM. Kui tunned, et medalikollektsioonis on veel ruumi, siis jõua 10. oktoobril esimesele treeningule. Vibuklubu Sagittarius aitab sul saada ilmameistriks, aga oma nooled pead välja laskma ise. Juhendab vibutreener ja 2019. Euroopa rekordi omanik ja naiste plokkvibu Euroopa kolmas Anu Uusmaa.

Registreeru töötubadesse siin

Detailid

Kuupäev:
17. okt. 2019
Aeg:
15:00–18:30
Sündmus Category:
Sündmus Tags:
, , ,